Chcąc zabezpieczyć swoja posiadłość przed wejściem na nią niepowołanych osób konieczne jest wybudowanie solidnego ogrodzenia.

Jak wiadomo, cena metra bieżącego płotu to nie tylko materiał wykorzystywany do wyrobu sztachet. To również koszt cementu, zbrojenia i samego wykonania fundamentów. Dodatkowo doliczyć należy konstrukcję metalową, która stanie się żerdziami dla powstającego płotu. Sztachety przecież należy do czegoś przykręcić.

Dodatkowo robocizna w przypadku murowania fundamentów jest stosunkowo droga. Konieczność wykopani głębokiego rowu, który najczęściej wykonuje się ręcznie, bez używania koparki to trudne zadanie. Aby zabezpieczyć fundament pod płotem przed przemarzaniem konieczne jest zagłębienie się poniżej strefy zamarzania gruntu. Ta w zależności od regionu Polski waha się od metra do sześćdziesięciu centymetrów. Duże znaczenie ma również to jaki materiał znajduje się pod warstwą humusu. W przypadku gdy jest to piasek, fundament nie musi być tak głęboko osadzony. Niestety glina potęguje wypychanie wkopanych fundamentów, dlatego też wymagane jest by w takim wypadku beton sięgał głębiej.

Ceny siatek sprawdź na www.novmax.pl

Siatka ogrodnicza w tym wypadku jest zdecydowanie tańszą alternatywą wykonania płotu. Jej cena jest zdecydowanie mniejsza niż drewnianych sztachet. Słupki, na których montuje się druty prowadzące nie musza być tak masywne jak te, do których montuje się przęsła. Pozostałe fragmenty z ogrodzenia można wykorzystać jako małe siatki do pakowania w ogrodnictwie. Często zdarza się, że chcemy zabezpieczyć rośliny w momencie przesadzania jej w inne miejsce. 

Inne zastosowanie pozostałych odpadów to wykonanie osłony na drzewka. Często bowiem zdarza się, że odwiedzający nas goście mogą nie zauważyć dopiero co posadzonej rośliny. W takim wypadku użycie siatki sprawdza się idealnie. W przypadku zdecydowania się na płot z desek, nie mamy aż tylu alternatyw na wykorzystanie pozostałości po naszym ogrodzeniu. Niewykorzystane sztachety mogą posłużyć nam jedynie jako materiał do palenia w kominku, a nadmiar cementu, który nam zostanie to odpad, którego utylizacja może nas kosztować dodatkowe pieniądze.

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz