W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na tynki dekoracyjne.

Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne. Ściany prezentują się oryginalnie i efektownie. Tynki zewnętrzne dekoracyjne to idealny sposób na trwałe i wyjątkowe wykończenie elewacji.

Oprócz funkcji ozdobnej, stanowią one warstwę ochronną przed promieniowaniem słonecznym oraz czynnikami atmosferycznymi. Najczęściej stosowane są tynki tradycyjne, ale coraz chętniej wybierane są tynki podkładowe lub cienkowarstwowe. Tynk cementowo-wapienny to produkt stosunkowo tani, a także prosty w nałożeniu. Nie posiada on ponadprzeciętnych właściwości, jednak sprawdza się idealnie w przypadku różnego rodzaju powierzchni. Uniwersalność to duża zaleta tego produktu. Wraz z upływem czasu rośnie jego wytrzymałość. Dodatkowo, tynk cementowo-wapienny posiada właściwości paraprzepuszczalne. Nieco bardziej trwały jest tynk cementowy. Posiada on również wyższy stopień wodoszczelności. Niestety jego nałożenie może przysporzyć sporo trudności. Brak odpowiednich umiejętności sprawia, że w szybkich czasie mogą pojawić się pęknięcia. Tynki podkładowe to szybki sposób na perfekcyjne wygładzenie powierzchni. Stanowią bezę przed nałożeniem tynków tradycyjnych lub cienkowarstwowych.

Tynk cienkowarstwowy może stanowić element ocieplania zewnętrznego budynku, ale także być elementem dekoracyjnym.
Wyróżnia się tynki cienkowarstwowe m.in. mineralne, akrylowe, akrylowo-sylikonowe, sylikonowe. Tynk akrylowy nadaje się nie tylko na zewnątrz budynków. Wyśmienicie prezentuje się jako tynk dekoracyjny do przedpokoju lub innych pomieszczeń.
Dowiedz się więcej na temat tynków dekoracyjnych na stronie: http://becco.eu/produkty/produkty-kategoria-2/tynki-dekoracyjne

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz