To pytanie, które praktycznie każdy właściciel mieszkania zadaje sobie przy urządzaniu łazienki.

Odpowiedź na nie nie jest prosta. Poniżej przestawiamy wady i zalety obu rozwiązań, aby ułatwić wybór między nimi.
Największym atutem pryszniców jest niewątpliwie to, jak mało miejsca zajmują. W łazienkach o niewielkim metrażu to często jedyna opcja. Przy odrobinie wysiłku każdy może znaleźć brodzik prysznicowy, który wymiarami będzie pasował do jego łazienki. Pozostaje tylko zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie wysoki akrylowy brodzik prysznicowy, czy też niski brodzik. Warto też zdawać sobie sprawę, że w większości przypadków brodzik i płyta prysznicowa są tańsze niż wanna.
Nie da się jednak ukryć, że kąpiel pod prysznicem nie jest tak komfortowa, jak wylegiwanie się w wannie. Umożliwia za to szybką pobudkę rano, kiedy spiesząc się do pracy nie mamy wystarczająco dużo czasu na długą kąpiel.
Wanna umożliwia nam przyjemny relaks. Wiele osób uważa kąpiel z pianą i olejkiem zapachowym za dobrą alternatywę dla wypadu do spa. Jeśli tylko mamy na nią odpowiednio dużo czasu, w wannie można naprawdę przyjemnie wypocząć.
Każdy producent wanien akrylowych na nośnikach oferuje swoim klientom wanny wyposażone w różnorodne udogodnienia. Do najpopularniejszych należą niewątpliwie modele z hydromasażem. Dzięki takiej opcji codzienna kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że wanna zajmuje sporo miejsca w łazience. Urządzając to pomieszczenie, musimy pamiętać również o aspektach praktycznych. Łazienka musi być komfortowa w codziennym użytkowaniu. Warto zastanowić się, czy jesteśmy gotowi zrezygnować np. z dodatkowej szafki na ręczniki po to, by zmieścić w łazience wannę.

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz